Telefon
WhatsApp
Hafriyat İşleri
Hafriyat İşleri

Hafriyat İşleri

Bina temel hafriyatı belki de çalışması en zor olan alanlardan birisidir. Ne kadar çok tecrübeli olursanız olun ya da ne kadar çok çalışanınız olursa olsun bunlar öyle zamanlar gelir ki bir anlam ifade etmez. Burada en önemli şey doğru teknik ve yöntemle işi yapmak, yapmaya çalışmaktır. Hafriyat alanı oldukça titiz çalışılması gereken bir alandır. Yapacağınız en küçük bir hata bütün planlarınızı değiştirebilir ve işi baştan planlamak zorunda kalabilirsiniz. Dokoğlu Hafriyat olarak işinde son derece uzman kadrosu ve ekibiyle sizlere bu hizmeti vermektedir.

Bina temel hafriyat çalışmaları binanın temelinin sağlam olabilmesi için son derece önemlidir. Çünkü sağlam bir temel yapılabilmesi için bir hafriyat çalışması yapılmalıdır. Bunu yapabilmek için de temel için belirlenen bölgede kazı çalışması yapılır ve bu kazı çalışması sonucunda ortaya çıkan taş, toprak ve moloz yığınları o bölgeden uzaklaştırılır. İşte bina temel hafriyatı yapmanın en önemli nedeni budur. Bu yüzden sizler de bina temel hafriyatlarınızı işinde uzman ekiplere ve planlı projeli çalışan kurumsal firmalara yaptırmalısınız.

Kazı çalışmaları mutlaka ama mutlaka işini bilen ve işinde uzman kişilere yaptırılmalıdır. Eline kazma küreği alan ya da her iş makinesini kullanan hafriyat ustasıdır diyemezsiniz. İşinizi konusunda tamamen profesyonel olan kişilere yaptırmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü kazı esnasında ve sonrasında uyulması gereken kurallara uyulmadığı takdirde hiç beklenmedik sonuçlar ortaya çıkabilir.

Kazı yapılacak bir alanın yanında veya yakınında başka bir bina ya da yerleşim yeri bulunuyorsa bütün güvenlik önlemleri buna göre alınmalı ve işe bundan sonra başlanmalıdır. Aksi takdirde bina temel hafriyatına başlanılmamalı ve gerekirse şartlar sağlanana kadar da beklenmelidir.
Ayrıca su elektrik gibi şebekelerin varlığı çalışılacak alanda kontrol edilmeli ve bunlara göre de tedbirler alınmalıdır. Çünkü bunlara dikkat edilmezse bütün plan ve proje değişikliğe uğrayabilir ve yapılması düşünülen şeyler tamamen farklılaşabilir. Ayrıca kazı çalışması sonunda da ortaya çıkan taş, moloz yığınları vb. gibi maddelerin o bölgeden uzaklaştırılması için belirli bir plan uygulanmalı ve o maddeler belediyenin uygun gördüğü ve izin verdiği yerlere bırakılmalıdır.